O nas

KOKODYL – PRACOWNIA ZABAWEK SENSORYCZNYCH

Kokodyl narodził się z potrzeby stworzenia wielofunkcyjnych zabawek, które bawią, cieszą, a zarazem uczą i wspierają rozwój dziecka. To zabawki z duszą, dużą dawką fantazji, działające na emocje, rozbudzające pasje do tworzenia i odkrywania świata zmysłów, dźwięków oraz zapachów natury. Zabawki, które pozostawiają mnóstwo miejsca na interpretację, rozwijając w ten sposób wrażliwość, wyobraźnię oraz umiejętność myślenia abstrakcyjnego u dzieci.

Mamy „coś” ekstra.

Każdy Kokodyl ma swoją osobowość, charakter i przeznaczenie. Każda zabawka ma specjalnie dobrane materiały, różnorodne wypełnienia oraz dodatkową funkcję. Wszystko to razem sprawia, że każdy Kokodyl jest unikalną zabawką, przeznaczoną do rozwoju konkretnego zmysłu lub umiejętności u małego dziecka.

Pan C

Co „kryją w sobie” Kokodyle?

W środku każdej zabawki kryją się różnego rodzaju wypełnienia, dzięki czemu Wasze dzieci czują pod paluszkami różnorodne struktury. Przesuwające się ziarenka, łuski i kuleczki zmieniają formę, szeleszczą, masują, zapewniają bodźce dotykowe i słuchowe, a specjalnie dobrane kolory stymulują wzrok.

o-naspanc

Jak działają termoforki z pestek?

Woreczki z pestkami wiśni i winogron podgrzane w piekarniku lub mikrofalówce oddają ciepło przez długi czas. Dzięki temu potrafią uspokoić i przyjemnie ukoić dzieci do snu. Pomagają też w walce z kolkami, mogą służyć jako pomoc do masażu, zachęcają też dzieci do chwytania i ćwiczenia dłoni.

Dla Kogo?

Kokodyle przeznaczone są dla WSZYSTKICH dzieci już od pierwszych chwil od narodzin. Niemowlakom detykujemy małe czerwono- czarno- białe zabawki działające na wzrok i dotyk, starszakom interaktywne Płaszczki i Dziabągi. Nasze produkty świetnie sprawdzają się jako pomoc w terapii integracji sensorycznej. Powstają również z myślą o dzieciach niewidomych tak, aby uczyć szukać i wykrywać właściwych bodźców i poznawać cechy przedmiotów. Zabawki tworzone specjalnie dla Nich muszą intrygować i ciekawić poprzez dostarczanie silnych wrażeń dotykowych i słuchowych.

Jak rozwijać małą motorykę u dzieci?

O rozwój małej motoryki, czyli sprawności ruchowej dłoni, warto dbać już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Jest to istotne z uwagi na fakt, że stanowi to znakomite przygotowanie ręki do nauki pisania. Zabawki pluszowe są świetnym sposobem na rozbudzanie świadomości i wrażliwości dłoni. Sznurowane Kokodyle nauczą wszystkie dzieci trudnej sztuki wiązania sznurowadeł, węzełków i supełków, ćwicząc przy tym koncentrację i rozwijając zdolności manualne.

maly-napisy

Niedoceniany zmysł dotyku

Dotyk jest najwcześniej dojrzewającym spośród wszystkich zmysłów. Stymuluje układ nerwowy, oddechowy i odpornościowy organizmu, odgrywając kluczową rolę w prawidłowym rozwoju dzieci. Poprzez dotyk niemowlaki odbierają ok 80% bodźców ze świata zewnętrznego. Za pośrednictwem skóry, gdzie znajduje się najwięcej receptorów, poznają tzw. „mapę” własnego ciała, odczuwają ciepło, zimno, ból, poznają kształty i struktury przedmiotów. Dotyk odgrywa istotną rolę w planowaniu ruchu, wpływa na koncentracje uwagi, równowagę, refleks, pomaga w rozwoju percepcji wzrokowej oraz umiejętności manualnych. Nasze zabawki dostarczają dzieciom zróżnicowane bodźce dotykowe, dzięki czemu uczą prawidłowo odbierać informacje z otoczenia oraz sprawiają, że nowe doznania są bardziej przyjemne i czytelne dla najmłodszych.

Wzrok i kolory

Dobór kolorów naszych produktów jest nieprzypadkowy. Geometryczne czerwono- biało- czarne maskotki stymulują wzrok noworodków, które widzą jeszcze niewyraźnie, nie rozróżniając barw. Zabawki o bardzo intensywnych, nasyconych barwach tworzone są z myślą o dzieciach niedowidzących, natomiast stonowane i subtelne zestawienia kolorystyczne dla tych nadwrażliwych na bodźce wzrokowe.

Ruch i kreatywna zabawa

Wszystkie duże obiekty Kokodyla stymulują aktywność ruchową. Podczas zabawy Dziabągami dzieci wykonują najróżniejsze ćwiczenia fizyczne: przeciągają się, siłują, otulają, pokonują przeszkody. Rozwijają w ten sposób swoją motorykę, usprawniają koordynacje ruchową, poczucie równowagi oraz refleks. Wielkie pufy z kuleczkami w środku są świetnym pomysłem, aby zachęcić maluchy do poruszania się, turlania, gramolenia…wykonywania pierwszych ćwiczeń, które w przyszłości pomogą sprawnie chodzić, biegać, fikać koziołki i cieszyć się dobrym zdrowiem.

gotoo

Jakość i estetyka

Poza funkcją rozwojową zabawek bardzo istotna jest ich estetyka, forma, dobór kolorów, faktur, tkanin czy wypełnień. Wykonane są z atestowanych tkanin, antyalergicznych wypełniaczy i dodatków spełniających wszystkie unijne standardy. Produkowane są w Polsce metodą hand-made, z dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo dzieci. Kokodyle zostały wyróżnione tytułem “Zabawka Roku” 2016 oraz znakiem “Zabawka Przyjazna Dziecku”.

logo_zabawka-roku_2016

Wspomnienie z dzieciństwa

Pamiętam, że w dzieciństwie najchętniej budowaliśmy wielkie konstrukcje, skrytki, domki, pojazdy niedostępne dla świata dorosłych. Wcielaliśmy się w różne role, przebieraliśmy i tworzyliśmy swój wyimaginowany świat, w który święcie wierzyliśmy. Zawsze marzyłam o dużej maskotce, większej od siebie, która mogłaby mnie w pewnym sensie chronić, w którą mogłabym się wtulić i poczuć bezpiecznie.

To wspaniałe, że dobrze zaprojektowany produkt może pomagać, ułatwić codzienne funkcjonowanie, wspomagać rozwój i cieszyć. Dlatego Kokodyle powstają z myślą o małych odbiorcach i ich potrzebach. Mam nadzieję, że któryś z Kokodyli trafi w przyszłości na czyjąś listę niezapomnianych zabawek z dzieciństwa!

Joanna Kaczmarek

Zapisz